Le Figaro (1939) / Mbretëresha Geraldinë duke u dhënë autografe fëmijëve suedezë (Foto)


Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 14 Gusht 2019

 

“Le Figaro” ka botuar, të shtunën e 22 korrikut 1939, në ballinë, fotografinë e mbretëreshës Geraldinë duke u dhënë autografe fëmijëve suedezë, pranë Stokholmit, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Një autograf madhëri !

 

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë, aktualisht në Suedi, me Mbretin Zog, u jep autografe fëmijëve të një fshati afër Stokholmit.

 

 

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë artikull duhet të citojë autorin në fillim e tij (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit : https://www.darsiani.com/la-gazette/le-figaro-1939-mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze-foto/. Në rast të kundërt mos e publiko këtë shkrim.

 

 

Publikuar në :

 

https://americaneye.al/mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze-foto/

 

https://www.kultplus.com/lajme/mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze-foto/

 

https://opinion.al/1939-mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze/

 

https://www.botasot.info/historia-lajme/1139777/le-figaro-1939-mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze/

 

https://www.gazeta-shqip.com/2019/08/14/le-figaro-1939-fama-e-mbretereshes-geraldine-si-rrinin-ne-radhe-femijet-suedeze-per-autografe/

 

https://www.voal.ch/le-figaro-1939-mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze-foto/

 

https://www.kohajone.com/2019/08/14/viti-1939-mbreteresha-geraldine-u-jep-autografe-femijeve-suedeze/

 

https://dosja.al/fotot-e-rralla-viti-1939-kur-mbreteresha-geraldine-u-jepte-autografe-femijeve-suedeze/

 

http://rtv21.tv/mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze/

 

https://www.syri.net/arte-media/274021/mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autograf-femijeve-suedeze/

 

https://balkanweb.com/foto-mbreteresha-geraldine-duke-u-dhene-autografe-femijeve-suedeze/