La Croix (1959) / Nikita Hrushov i fotografuar me bukë shqiptare në duar


Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 21 Tetor 2020

 

“La Croix” ka botuar, të enjten e 4 qershorit 1959, në ballinë, një fotografi ekskluzive të Nikita Hrushovit gjatë vizitës së tij asokohe në Shqipëri, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Bukë shqiptare për Hrushovin

 

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Gjatë udhëtimit të tij në Shqipëri, z. Hrushov vizitoi kooperativën bujqësore të Bulgarecit ku iu paraqit një copë bukë e madhe, një specialitet i vendit.

 

 

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë shkrim duhet të citojë autorin në fillim të shkrimit (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit : https://www.darsiani.com/la-gazette/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/. Në rast të kundërt mos e publiko.

 

 

Publikuar në :

 

https://americaneye.al/fotolajm-nikita-hrushov-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://www.kultplus.com/lajme/nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://www.balkanweb.com/zbulohet-foto-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://kohajone.com/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://opinion.al/1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://tirananews.al/vizita-ne-1959-hrushovit-ne-shqiperi-i-ofruan-buken-e-vendit/

 

https://urbanlajme.net/2020/10/21/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://www.botasot.info/historia-lajme/1404812/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://dosja.al/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://360grade.al/384884/zbulohet-foto-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://alb-spirit.com/2020/10/21/la-croix-1959hrushovi-fotografuar-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://www.voal.ch/la-croix-1959-nikita-hrushov-i-fotografuar-me-buke-shqiptare-ne-duar/

 

https://konica.al/2020/10/buke-speciale-shqiptare-per-zotin-hrushov/