Gazeta franceze (1958) / Filmi “Skënderbeu” do të shfaqet në kinema në këto data dhe orëNga Aurenc Bebja*, Francë – 19 Shkurt 2020

 

“Le Segréen” ka botuar, të shtunën e 22 nëntorit 1958, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me shfaqjen në kinema të filmit për heroin tonë kombëtar, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Kinema “familjare”

 

Këtë javë : “Skënderbeu” i pathyeshëm

 

Film i madh historik me ngjyra, i cili gjurmon jetën e heroit shqiptar që i bëri ballë me sukses pushtimit turk.

 

Seancat : Të shtunën e 22 nëntorit, në orën 20:30 ; të dielën e 23 nëntorit, në orën 16:00 dhe 20:30.

 

 

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë shkrim duhet të citojë autorin në fillim (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit : https://www.darsiani.com/la-gazette/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-do-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/. Në rast të kundërt mos e publiko.

 

 

Publikuar në :

 

https://americaneye.al/kur-njoftohej-shfaqja-e-filmit-skenderbeu-ne-kinemate-franceze/

 

https://www.kultplus.com/filmi/kur-gazeta-franceze-njoftonte-per-shfaqjen-e-filmit-skenderbeu-ne-kinema/

 

https://shqiptarja.com/lajm/jehona-ne-1958-ne-france-e-filmit-skenderbeu

 

https://www.balkanweb.com/skenderbeu-i-pathyeshem-kur-gazeta-franceze-njoftonte-se-filmi-do-te-shfaqej-ne-kinema/

 

https://www.botasot.info/historia-lajme/1238529/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-do-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/

 

https://www.syri.net/arte-media/317028/shtypi-francez-me-22-nentor-1958-film-i-madh-historik-ne-kinema-skenderbeu/

 

https://www.voal.ch/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/

 

https://tirananews.al/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-do-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/

 

https://dosja.al/dosja-91/

 

https://njekomb.org/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-do-te-shfaqet-ne-kinema-ne-keto-data-dhe-ore/

 

https://javanews.al/skenderbeu-i-pathyeshem-kur-gazeta-franceze-e-vitit-1958-njoftonte-se-filmi-do-shfaqej-ne-kinema/

 

http://www.standard.al/2020/02/19/skenderbeu-i-pathyeshem-kur-gazeta-franceze-njoftonte-se-filmi-do-te-shfaqej-ne-kinema/

 

https://opinion.al/gazeta-franceze-1958-filmi-skenderbeu-shfaqet-ne-kinema/

 

https://www.mekulipress.com/kur-gazeta-franceze-njoftonte-per-shfaqjen-e-filmit-skenderbeu-ne-kinema/

 

http://gazetashqiptare.al/2020/02/19/skenderbeu-pathyeshem-kur-gazeta-franceze-njoftonte-se-filmi-te-shfaqej-ne-kinema/