Paris-presse (1952) / Mbreti Zog i ka dërguar një letër OKB-së për t’i kërkuar…


Ahmet Zogu – Mbret i shqiptarëve
Ahmet Zogu – Mbret i shqiptarëve

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 25 Shkurt 2020

 

“Paris-presse” ka botuar, të premten e 21 nëntorit 1952, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me kërkesën e mbretit Zog ndaj OKB-së, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Problem në OKB

 

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Pasi u mendua mirë, mbreti Zog i Shqipërisë sapo i ka dërguar një letër OKB-së.

 

Ai kërkon që t’i kthejnë fronin e tij.

 

 

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë shkrim duhet të citojë autorin në fillim të shkrimit (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit : https://www.darsiani.com/la-gazette/paris-presse-1952-mbreti-zog-i-ka-derguar-nje-leter-okb-se-per-t-i-kerkuar/. Në rast të kundërt mos e publiko.

 

 

Publikuar në :

 

https://americaneye.al/kur-zogu-i-kerkoi-okb-se-ne-vitin-1952-kthimin-ne-fron/

 

https://www.voal.ch/paris-presse-1952-mbreti-zog-i-ka-derguar-nje-leter-okb-se-dhe-i-ka-kerkuar/

 

https://www.botasot.info/historia-lajme/1242433/paris-presse-1952-mbreti-zog-i-ka-derguar-nje-leter-okb-se-per-ti-kerkuar-hellip/

 

https://opinion.al/paris-presse-1952-zogu-i-ka-derguar-nje-leter-okb-se-per-ti-kerkuar/

 

https://njekomb.org/paris-presse-1952-mbreti-zog-i-ka-derguar-nje-leter-okb-se-per-ti-kerkuar/