Le Jour (1939) / Mbretëresha Geraldinë e fotografuar në hotel “Stambolli”


Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 14 Shtator 2019

 

“Le Jour” ka botuar, të martën e 9 majit 1939, në ballinë, fotografinë e mbretëreshës Geraldinë, e strehuar asokohe në hotel “Stambolli”, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Mbretëresha Geraldinë në mërgim.

 

Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France

Ish-sovrania e hirshme e Shqipërisë u fotografua në hotel “Stambolli”, ku ajo është strehuar me mbretin Zog.

 

* Çdo gazetë online apo print, çdo portal që merr këtë artikull duhet të citojë autorin në fillim e tij (Nga Aurenc Bebja, Francë) dhe burimin e informacionit në fund (Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania), si dhe të vendosë linkun e burimit : https://www.darsiani.com/la-gazette/le-jour-1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/. Në rast të kundërt mos e publiko.

 

 

Publikuar në :

 

https://americaneye.al/le-jour-1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://www.kohajone.com/2019/09/14/1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://dosja.al/le-jour-1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://opinion.al/1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://www.botasot.info/historia-lajme/1154408/le-jour-1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://balkanweb.com/foto-ish-sovrania-e-hirshme-e-shqiperise-cfare-shkruante-le-jour-per-mbretereshen-geraldine-ne-1939/

 

https://www.kohajone.com/2019/09/15/foto-ish-sovrania-e-hirshme-e-shqiperise-cfare-shkruante-le-jour-per-mbretereshen-geraldine-ne-1939/

 

http://maqedoniashqiptare.com/2019/09/le-jour-1939-mbreteresha-geraldine-e-fotografuar-ne-hotel-stambolli/

 

https://dosja.al/foto-ish-sovrania-e-hirshme-cfare-shkruante-media-franceze-per-mbretereshen-geraldine/

 

http://www.gsh.al/2019/09/15/foto-ish-sovrania-e-hirshme-e-shqiperise-cfare-shkruante-le-jour-per-mbretereshen-geraldine-ne-1939/

 

https://www.tiranapost.al/ish-sovrania-e-hirshme-e-shqiperise-le-jour-per-mbretereshen-geraldine-ne-1939/